ЗДО с. Уладівське
Вінницька область, Хмільницький район

Загальна інформація

УЛАДІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Вул. Варшавська, 2а, с. Уладівське, Калинівський район, Вінницька обл., 22422. Тел. (04333) 3-76-46

Свідоцтво про атестацію

Герб і гімн

Уладівського дошкільного закладу

На вулиці давно знайомій,
Стоїть казково – чарівний
Уладівський садок чудовий
Збирає нас щоранку він.

Тут вихователі привітні
Дітей стрічають, мовби рідних,
Їх словом лагідним вітають,
Годують, пестять і навчають.

Як маму й тата шанувати.
Природу як оберігати.
Як бути чемними, дружити.
Як Україну нам любити

Працюємо в садочку за правилом: 

“Наші діти мають бути щасливими, радіючи кожному новому дню” 

Наше педагогічне кредо:

«Вчити і виховувати. 

Вести, але не тягнути за собою.

Спонукати, але не змушувати.

Вказувати шлях,

але дозволяти дитині йти самій»

/Конфуцій/

Працівники нашого закладу навчають дітей жити по честі, совісті, в любові, радості й щасті. І від нас залежить, як складатиметься їхнє життя. Ми всі сумлінно робимо свою справу задля благополуччя дітей. 

Основний напрямок роботи - “Народознавчий”

Ми намагаємося працювати так, щоб мірилом нашої роботи був принцип українського національного дитячого садка, перейнятого духом свого народу й виховання в якому індивідуальне, вільне, а відтак відповідає вимогам часу. 
Завдання нашого колективу:

  1. формування у вихованців комплексу відповідних знань, особистісних якостей та рис характеру, які в майбутньому стануть мотивацією до більшості повсякденних вчинків і поведінки загалом. 
  2. поєднання патріотичного, художньо-естетичного, трудового та родинного виховання. 
  3. виховання у дітей:
  • моральної свідомості, ініціативності та активності;
  • повагу до Конституції України, батьків і свого роду, до традицій та історії рідного народу;
  • дисциплінованості, працьовитості, творчості, турботи про екологію та природу;
  • мотиваційної настанови на здоровий спосіб життя.

ПРЕЗЕНТУЄМО УКРАЇНСЬКУ СВІТЛИЦЮ

В садочку роблять добру справу:
Навчають тут дітей любить,
Любити рідну Україну,
Життя любити кожну мить.

Ви в нас в садочку не бували?
Так побувайте, поспішіть!
Життя вирує тут цікаве,
Неначе день, тут рік біжить.

Та гордість нашого садочка –
Ось ця світлиця дорога,
Що гарно, наче у віночку,
Гостей щоденно вигляда 

До рідних витоків. Заняття в світлиці завжди проходять дуже цікаво і пізнавально.

Організовуючи народознавчу роботу з дошкільниками на заняттях в українській світлиці, наш педагогічний колектив в комплексі розв’язує пізнавальні, навчальні, розвивальні, виховні та мовленнєві завдання.

Вихователі постійно ознайомлюють дітей з побутом нашого народу (як у минулому, так і на сучасному етапі). Малята розрізняють українські національні іграшки, національний одяг, посуд, предмети побуту, подвір я. Ми розвиваємо у дітей інтерес до української національної обрядовості, народних свят, ігор, народних прикмет, народної творчості, промислів (організовуємо виставки вишивок, плетіння з лози, різьба по дереву – в основному робимо це під час дитячих ранків). Не обходимо увагою і українську народну кухню (щороку взимку проводимо українські вечорниці з галушками, варениками та пампушками).

Навчально-розвивальне середовище ДНЗ

У садочку ми створили таке навчально – виховне середовище, в якому всі діти почувають себе затишно. Для них обладнані тематичні куточки: національний, куточок живої природи, куточок відпочинку, де розміщені сімейні фотознімки дітей, щоб протягом дня дитина відчувала присутність своїх близьких. Завдяки цьому в групі панує сімейна атмосфера, і малюки відчувають її.

Доброзичливі взаємини між однолітками – основа комфортної атмосфери в групі. 

Сюжетно-рольова гра – ​важливий крок до соціалізації дитини

Формувати увявлення про цінність здоров'я допомагає гра.

Подобається малечі проводити час у куточку мистецтва та куточку працьовитих рук, де знаходяться ​їхні власні твори.

Дошкільний заклад забезпечує дитини гармонійне життя, насичене змістовною діяльністю та веселими іграми.

Всі ми знаємо, що з перших днів життя дитина тягнеться руками до всього, що її оточує. Здається, ще зовсім недавно наші вихованці невміло хапалися за іграшки, а в старшій групі їх руки впевнені і точні. І наше завдання – не упустити цей момент. Адже розвиток дрібної моторики рук є необхідним етапом у загальному розвитку дитини. Коли малюк робить щось своїми руками, у нього не тільки покращується координація рухів, але й формуються задатки різних розумових процесів.

Ігри з водою

НАШІ УРОКИ ПРАВА

Правові заняття проводимо у формі дидактичних ігор, бесід, виставок малюнків, розваг, сюжетно - рольових ігор. Головне, що повинні винести діти з правових занять, - це усвідомлення того, що Батьківщина турбується про них, Верховна Рада розробляє та приймає закони, які охороняють права кожного громадянина і кожного малюка зокрема. Окрім того, даємо уявлення малятам про Конвенцію про права дитини. Ознайомлюючи дітей із державними символами країни, прагнемо виховувати шанобливе ставлення до них, гордість за свою країну. 

НАШІ УРОКИ ДОБРОТИ

Важко повернути до добра повчаннями, легко - справою. В дитсадку девізом стали слова: «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе». Ми вчимо дітей доброти, пояснюємо своїм вихованцям, як добре жити в суспільстві, де люди розуміють і поважають один одного. У закладі стали традиційними акції: «Подаруй бібліотеці книжку» , «Подаруй ялинці іграшку», Гей, малята, всі на грядку» і т.д. Діти залюбки беруть участь у таких акціях, а отже, в нашій дитячий родині немає місця байдужості.

Кожне заняття має дарувати дитині радість

ТУРБОТА ПРО ПРИРОДУ

Головна мета цих занять – пробудити в дитячих серцях любов до рідної країни з її багатою природою. Для її реалізації ми використовуємо спостереження, екскурсії, нескладні досліди, діти працюють на ділянках, бесіди за картиною, прогулянки «екологічною стежиною» тощо. Наші вихованці залюбки долучаються до природоохоронної діяльності. Малюкам про природу розповідають їхні улюблені казкові персонажі – Озивайко, Добрик, Джмелик, хлопчик Помагай, Травознай та інші.

Чергування – добра справа, Хоч  складна, зате цікава

Збудіть потребу піклуватись у дитини І з неї виросте турботлива людина. 

У злагоді з природою живуть малята,
в яких сформоване ціннісне ставлення до неї.

Одним з основних завдань, що їх розв’язує наш дошкільний заклад разом з родиною, є виховання у дітей самостійності, працелюбності, правильного ставлення до праці. Під час трудових дій відбувається розвиток усіх пізнавальних процесів – активного сприймання, уяви, уваги, пам’яті. Включається в роботу мислення, адже дитині потрібно порівнювати, зіставляти предмети, з якими вона працює, встановлювати найпростіші закономірності явищ тощо. Неоціненне значення праця має і для морального виховання дитини, адже під час роботи виховуються такі якості особистості, як здатність до подолання перешкод, спостережливість, зосередженість, старанність, дисциплінованість, самостійність, ініціативність.

КІМНАТА КОСМОСУ

«Базовий компонент дошкільної освіти в Україні» передбачає змістовну лінію «Природа Космосу», до якої входять знання та елементарні уявлення дитини про простір, який існує за межами планети Земля. 

НАШІ ПЕДРАДИ

На педрадах педагоги вчаться мислити й працювати нестандартно, по-новому, приймати виважені рішення, які забезпечать отримання позитивного результату, допоможуть досягти поставленої мети. 

РОБОТА З БАТЬКАМИ

Створюючи систему дошкільного виховання, ми переконалися, що обов’язкова умова її успіху – тісна співпраця з батьками. І щоб ця співпраця була ще більш ефективною, використовуємо різні форми роботи: батьківські збори, анкетування, педагогічні бесіди, спільні проекти з дітьми, участь у святах та розвагах тощо. З цією метою в закладі функціонує консультативний центр для батьків, діти яких не відвідують ДНЗ, вихователі постійно здійснюють соціально-педогогічний патронат, щоб залучати малят до дитячого садка. 

У таких світлих спільних з дорослими святах формуються емоційна зрілість, почуття єдності, основи духовності.

Наша маленька дитяча країна
Сміхом і шумом бурлить і буя.
З радістю йде до нас кожна дитина
Сотня дітей – сто маленьких «я»!

Сотня голівок і сто голосочків,
Сто почуттів і бажань, і вимог;
Сто невгамовних маленьких струмочків,
Сто материнських турбот і тривог.

Сотня ляльок і м'ячів сотню треба.
Кульок теж сто, щоб усім – по одній.
Сотню машин і одне тільки небо,
Сонце – одне, дитсадок – теж один.

Мова одна, і одна Батьківщина,
Пісня – одна тільки пісня для всіх.
Наша маленька дитяча країна
Всім вам дарує лиш радість і сміх!

Логін: *

Пароль: *