ЗДО с. Уладівське
Вінницька область, Хмільницький район

Свята та пам'ятні дні України

 


Бережемо й поважаємо українські традиції.

Сьогодні до дня української хустки в ЗДО с. Уладівське було проведено інтегроване заняття з пріоритетом художньо - продуктивної діяльності в I різновіковій групі.

Мета:

- ознайомити дітей із традицією українських жінок носити на голові хустки;

- виховувати почуття гордості за рідний край, бажання знати і зберігати духовні надбання українського народу;

- вчити дітей викладати  з цеглинок ЛЕГО візерунок на хустці.

         

   

   

   

   

   

 

 

Нехай не згасне пам’яті свіча.

У День пам'яті жертв Голодомору  діти старшого дошкільного віку ЗДО с. Уладівське  традиційно  вшанували заморених голодом хвилиною мовчання. На згадку про ці страшні події ми запалили свічку пам’яті.  Ми не можемо змінити минуле, але можемо зробити все, щоби цінувати життя. Дітям важливо наголосити, що ми зараз у 2021 році, ми у безпеці.

   

   

   

   

   

   

   

   


 

Андріївські вечорниці


Сьогодні, 14.12.2020р. в нашому дошкільному закладі відбулася розвага

«Андріївські вечорниці»

Мета: виховувати у дітей інтерес та повагу до народних традицій, народного гумору, дати дітям змогу побачити звичаї з середини, безпосередньо взяти в ньому участь.

Діти старшого і середнього дошкільного віку розказували вірші, танцювали хороводи, грали гру «Чоботи», народну гру «Струмочок», кусали калиту, перетягували канат. Старші діти ліпили вареники з тіста, а молодші з пластиліну. На завершення свята всі діти смакували варениками.  


 
В Уладівському ЗДО 08.12.2020 пройшли заходи приурочені до Дня Збройних Сил України.

Мета: сприяти патріотичному вихованню дітей, спонукати дошкільнят до осмислення себе як частинки великого українського народу, формувати уявлення про нелегку військову службу солдат української армії та викликати у дітей бажання рівнятися на них, бути сміливими , хоробрими, товариськими.

У двох вікових групах проведено спортивні змагання ,,Сильні , спритні та сміливі". Вихованці продемонстрували свою силу, вправність, кмітливість .

На патріотичне заняття запросили учасника Операції Об"єднаних сил на сході - Олега Івановича Гончара, дідуся нашого вихованця Бондара Дані.

День Збройних Сил України

Це мужності , геройства свято.

І ми , маленькі дошкільнята,

Вклоняємось героям нашим і солдатам.

Хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом,

Наш спокій береже і захищає.


 


  


  


  


  


  

Заходи до дня Шевченка


 

Заходи щодо відзначення 206 – річниці від дня народження

Т. Г. Шевченка.


З метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, активізації патріотичного виховання, пов'язаного з іменем видатного митця в Уладівському закладі уже стало традицією відзначати шевченківські дні.Ми переконані,що велика духовна сила шевченківських творів є невичерпним джерелом у вихованні  свідомого покоління української молоді ,починаючи ще з дошкільних років.

І саме з нагоди 206 – річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в дитячому закладі був проведений захід  «Т. Г. Шевченко – великий поет України», присвячений вшануванню пам'яті українського поета, спрямований на виховання у дітей любові та поваги до культури своєї Батьківшини.

Педагог Яворська Світлана Миколаївна ознайомила дошкільників з його чудовою поезією та творчістю. Форми роботи в ході заходу :

  1. Вихователь вивчила з дітьми середнього дошкільного віку вірш Т. Г. Шевченка «Встала весна» та з дітьми старшого дошкільного віку вірш «По діброві вітер віє». Вірші розучували за схемами – малюнками,використовуючи інноваційну технологію «Методика Школи Ейдетики».
  2. В українській світлиці дітей ознайомили з побутом тих часів,коли жив великий поет.
  3.  Була проведена бесіда з дошкільниками за ілюстраціями із серії «Дитинство Тараса».
  4. Складання речень за допомогою цеглинок в процесі обговорення картин.

  


  


 


Журавлиний ключ Небесної Сотні


Горить свіча і пам’яті сльоза,     
Додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса,
 
Героїв Україна пам’ятає.

Мета: вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні; виховання в дошкільників любові до Батьківщини, патріотичної свідомості, бажання стати гідними громадянами України.

Захід розпочався з Гімну України. Із тривогою в голосі маленькі дошкільнята читали вірші, присвячені Героям Небесної Сотні. Із сльозами на очах вшанували їх хвилиною мовчання, запаливши свічечку пам'яті, у доступній для малечі формі презентували події на майдані 2014 року.


  


  


Подаруй мені, мамо, хустину

«Подаруй мені, мамо, хустину із червоним як мак бережком...» - під таким гаслом відзначили вперше День української хустки в нашому дошкільному закладі. Запровадження цього дня викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. У двох вікових групах були проведені різні форми роботи з дітьми, які значно розширили знання дітей про хустину як давній символ української жіночності. Завершенням тематичного дня став яскравий флешмоб «Мамина хустка», в якому взяли участь дівчатка закладу.


  


  


  


 

Виховуємо громадянина і патріота!

Заходи до Дня Конституції України , на яких в ігровій формі діти познайомилися з правами та обов'язками , основними символами нашої держави. Родзинкою святкових урочистостей став музично - руховий флешмоб, гімн України. Бо наші діти живуть з вірою і надією у серці, що в Україні запанує мир, спокій і злагода. З Днем Конституції, рідна Україна!


Тема. Україна - моя Батьківщина.

Мета: виховувати любов до рідної землі, почуття патріотизму, повагу до державних символів України.

   

   

     

    

 

 


Заходи до Дня Українського козацтва та Дня захисника України.

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з історією виникнення козаків, особливостями їхнього життя. Виховувати у дітей повагу до національних традицій, гордість за своїх предків, любов до рідного краю, кмітливість, чесність.

Усім козакам та козачатам, їх родинам зичимо щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля розквіту України.

   

   

      

      


 

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *